16.01.2018 Tüm Haberler
HALICILAR MUTLU DÖNDÜ

Türkiye genelinden 170, Gaziantep’ten 92 firmanın stant açarak katıldığı Domotex Hannover 2019 Uluslararası Halı Ve Zemin Kaplama Fuarı’nın başarılı geçtiğini ifade eden TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan “Amerika, Uzakdoğu, Ortadoğu, Afrika’dan birçok alım heyetinin katıldığı fuar Türk firmaları için başarılı geçmiştir. Firmalarımız sadece sergiledikleri kaliteli ürünlerle değil, aynı zamanda özel olarak hazırladıkları stantlarıyla da katılımcıların büyük ilgisini çekti" dedi.

TANITIM VE YENİLİKÇİ ÜRÜNLER ÖNCELİK

Kaplan, "Fuara 70’in üzerinde ülkeden 1.400 firma katılmış her ülke kendi çalışmalarını sergilerken Türk halı firmaları da makine halıcılığının lideri olarak 2019 yılı koleksiyonlarını ve yenilikçi ürünlerini fuarda tanıtmıştır. Fuarda bizleri yalnız bırakmayan Gaziantep Milletvekillerimize, birlik ve oda başkanlarımızla ülkemizi gururla temsil eden firmalarımıza teşekkür ediyoruz. 2019 yılının daha çok verimli geçmesini diliyoruz. Bu yol önceliğimiz elbette eğitim, tanıtım ve yenilikçi ürünler olacaktır” dedi.

TEKNOLOJİK YATIRIMLAR ÖNEMLİ

Kaplan, fuarda metrekare bazında Türkiye’nin geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da lider ülke olduğunu ifade etti. Kaplan, “Fuarın tamamı 106 bin 321 metrekare alandan oluşmaktadır. Türk firmaları 170 stant içinde toplam 23 bin 538 metrekare alana yerleşti. Bu anlamda fuarın en büyük katılımcı ülkesi yıllardır olduğu gibi bu yıl da Türkiye oldu. Türkiye’den katılan firmaların 92’si yani yüzde 54’ü Gaziantep’ten katıldı. Gaziantep’ten katılan firmaların stant büyüklüğü ise Türkiye için kullanılan alanın  yüzde 71,5’i karşıladı. Elbette bu durum ülkemiz adına gurur verici bir olay. Ancak önümüzdeki beş yıllık planlamamızı doğru yapmak ve yenilikçi ürünlerin yanı sıra sektörle ilgili yerli teknolojinin gelişmesi için gerekli girişimleri yapmak zorundayız” dedi. 

 


 
Copyright Halıcılar Odası 2015 - Tüm Hakları Saklıdır...