29.05.2017 Tüm Haberler
DOMOTEX REKOR KIRDI

Dünya halı sektörünün nabzı Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) ve Gaziantep Halıcılar Odası’nın (GHO) işbirliğiyle, Hannover Fairs Turkey Fuarcılık tarafından düzenlenen Domotex Turkey Halı Fuarında attı.

22-25 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen fuar,  4 gün boyunca 1.003’ü yabancı olmak üzere 9 bin 124 profesyonel ziyaretçiyi ağırladı. 21.509 m² alanda 203 firmanın yer aldığı DOMOTEX Turkey, 10 ülkeden 36 uluslararası katılımcıyla, şimdiye kadarki en fazla katılımcı firma ve ziyaretçi sayısına ulaştı.

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu Fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede, Fuarın başarısında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Dünya makine halısı sektöründe Gaziantep markasını bir kez daha tescillemiş olduk. Başarılı bir organizasyon gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Başta firmalarımız olmak üzere , Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), Gaziantep Halıcılar Odası, Hannover Fairs Turkey’e ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Fuarın Gaziantep’in sadece halı sektörüne, sanayisine destek vermediğini turizmi için de önemli olduğunun altını çizen Hıdıroğlu, “Domotex Turkey bir yandan firmalarımızı küresel alıcılarla aynı platformda buluştururken bir yandan da Gaziantep’e Gitme Zamanı kampanyasını destekleyen bir organizasyon oldu. Fuar sayesinde Gaziantep’e hayatın normal seyrinde devam ettiğini tüm dünyaya gösterdik” dedi.

Sektöre yön veren 119 Gaziantepli halı firmasının yer aldığı fuar bir kez daha dünyanın halı merkezinin Gaziantep olduğunu kanıtladı. Katılımcıların geniş ürün yelpazesi ile yer aldığı fuarda, ürünler motif ve renkleriyle göz doldururken, nano teknolojiyle tasarlanan ürünler ise sektörün gelişimini gözler önüne serdi.

Katılımcıların Ortadoğu ve Afrika başta olmak üzere çeşitli ülkelerden gelen alıcı firmalarla  buluştuğu Fuar kapsamında, Ekonomi Bakanlığı desteğiyle alım heyeti programı kapsamında uluslararası delegasyonlar da ağırlandı. Bu kapsamda düzenlenen ikili iş görüşmelerinde katılımcı ve ziyaretçiler yeni iş bağlantıları kurmak ve yeni pazarlara ulaşmak için önemli bir fırsat elde etti. 


 
Copyright Halıcılar Odası 2015 - Tüm Hakları Saklıdır...