16.01.2017 Tüm Haberler
DOMOTEX HANNOVER

“Domotex Hannover 2017 Fuarı”na, 63 ülkeden bin 452 firma katıldı. Türkiye’nin 174 firmayla 18 bin 438 metrekare alanda yer aldığı fuarda, Gaziantepli 80 halı firması da ürünlerini tanıttı.

GTO Meclis Başkan Yardımcısı ve Halıcılar Odası Başkanı Mehmet Törer, yaptığı açıklamada, farklı ülke ve coğrafyalardan halı sektörü temsilcilerinin katıldığı fuarda stant açan Oda’nın “Domotex Turkey Gaziantep Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı” hakkında sektör temsilcilerini bilgilendirdiğini belirtti.

Sektör temsilcilerini GTO, Güneydoğu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) ve Gaziantep Halıcılar Odası işbirliğinde düzenlenen fuar için 22-25 Mayıs tarihlerinde Gaziantep’e davet ettiklerini söyleyen Törer, şöyle devam etti;

“Halıda ileri teknolojiyi yakalayan sektör temsilcilerimiz, teknolojiye, Ar-Ge ve inovasyona yatırım yaparak bugünlere ulaştı. Bu emeklerin karşılığında Gaziantep halının başkenti konumuna geldi. Halının bugünlere gelmesinde emeği geçen iş dünyamızı tebrik ediyorum. Hannover’da açılan fuarda da gördük ki Gaziantep’te dokunan halılar dünyanın farklı ülkelerinden sektör temsilcilerinin takdirini toplamaya devam ediyor.”

Ünaldı ve Şehreküstü’nün dar sokaklarından bugünlere gelen halı sektörünün fuarlarla daha da ileriye taşınacağını vurgulayan Törer, teknolojiye yatırım yaparak makinelerini sürekli yenileyen halıcıların hem üretimleriyle hem de istihdamlarıyla şehre ve ülkeye katkı sağladığı dile getirildi.


 
Copyright Halıcılar Odası 2015 - Tüm Hakları Saklıdır...