22.04.2015 Tüm Haberler
DOMOTEX Turkey Şimdi Daha Kapsamlı ve Uluslararası

Sektörün talepleri neticesinde, bu yıl el ve makine yapımı halıların yanı sıra; kilim, tekstil yer döşemeleri, elastik yer döşemeleri, laminant, ahşap ve parke, tekstil makinesi ve aksesuarları, lifler, iplikler ve tekstil ürünleri de  katılımcılar tarafından sergilenecek.

Bu yılın bir diğer önemli gelişmesi ise geçen yıl ile karşılaştırıldığında uluslararası düzeydeki katılımcı firmaların sayısında önemli bir artışın söz konusu olması. Son satış raporlarına göre hemen hemen tüm stand alanları rezerve edilmiş olan fuarda; Belçika, Çin, Fransa, Almanya, Hollanda, Hindistan, İran, Ürdün ve Özbekistan’dan gelen uluslararası firmalar tüm katılımcıların %10’unu kapsıyor. Angora Halı, Atlantik Halı, Bahariye Mensucat Halı, Boyteks, Kartal-Sanat Halı, Kaşmir Halı, Mc Three Carpets, Merinos Royal Halı, Yasin Kaplan-Festival Halı, Kaplan Kardeşler, Saray Halı gibi birçok halı ve zemin kaplama şirketi geniş ürün yelpazelerini DOMOTEX markası altında sergileyecekler. 

Halı ve zemin kaplamaları alanında lider ticaret fuarı olan DOMOTEX Turkey, Türkiye halı ticaretinin ana merkezi olan Gaziantep’te ürünlerini sergileyen firmalara Türkiye ve Ortadoğu ile ilişki kurma ve/veya varolan ilişkilerini güçlendirme anlamında mükemmel bir fırsat sunuyor. Etkinlik, doğru alıcıları uygun zaman ve yerde doğru satıcılar ile bir araya getirerek sektörün ticari hacmini yükseltmeyi amaçlıyor.  Deutsche Messe AG’ye bağlı bir şirket olarak Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş, Türkiye ve Ortadoğu’dan  profesyonel ziyaretçi sayısını arttırmak için fuarı yurtdışındaki yetkili ofisleri, medya kanalları (televizyon, radyo, gazete ve dergi) ve alıcı heyet programı aracılığıyla hedef ülkelere etkili bir şekilde tanıtıyor.

 

Gaziantep Ticaret Odası, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği ve Gaziantep Halıcılar Odası işbirliği ile Hannover Fairs Turkey tarafından düzenlenen DOMOTEX Turkey 25-28 Mayıs 2015 tarihleri arasında Gaziantep’de gerçekleştirilecek. 

 

DOMOTEX Worldwide:

DOMOTEX asia/CHINAFLOOR: Şangay, 24 - 26 Mart 2015. Asya Pasifik’teki halı ve zemin kaplamaları alanında öncü ticaret fuarı

DOMOTEX Türkiye: 25 - 28 Mayıs 2015, Gaziantep. Türkiye’deki halı ve zemin kaplamaları alanında öncü ticaret fuarı.

DOMOTEX Hannover: Hannover, Almanya. 16 - 19 Ocak 2016. Halı ve zemin kaplamaları alanında dünyanın lider ticaret fuarı.


 
Copyright Halıcılar Odası 2015 - Tüm Hakları Saklıdır...